Archiwum

Klaus Zernack Colloquium w 2022 r.

24.03.2022

Cykl seminariów organizowanych przez Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie we współpracy z Centrum Studiów Polonoznawczych im. Aleksandra Brücknera w Halle i Deutsches Kulturforum östliches Europa w Poczdamie.

Prezentacja książki

16.03.2022

"In den Stürmen der Transformation. Zwei Werften zwischen Sozialismus und EU"

Wystawa: Ukraina. Wojna w Europie

24.02.2022

Wyrażamy poparcie dla Ukrainy w jej walce o wolność z rosyjskim najeźdźcą. Myśli i słowa otuchy kierujemy do naszych ukraińskich koleżanek i kolegów. Oby wojenny koszmar zakończył się jak najszybciej.

Nowa książka CBH PAN z okazji stulecia urodzin Władysława Bartoszewskiego

18.02.2022

Nowa książka CBH PAN z okazji stulecia urodzin Władysława Bartoszewskiego

18 lutego 2022 r. nakładem CBH PAN w Berlinie ukazał się niemiecki przekład wystąpień Władysława Bartoszewskiego pt. „Steter Tropfen höhlt den Stein? Was ich zu den Deutschen und über die Deutschen in einem halben Jahrhundert gesagt habe”. Książka jest drugim tomem w naszej serii wydawniczej CBH PAN „Przełomy i ludzie dialogu. Z historii polsko-niemieckiego porozumienia”, a jej publikacja zbiegła się ze stuleciem urodzin autora. 

NOWY NUMER „ACTA POLONIAE HISTORICA”

01.02.2022

Zawiera on wybór tekstów wygłoszonych na konferencji „Rok 1920 w Polsce i Europie”, zorganizowanej przez nas z okazji 100. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej.

Strony