„Protagonista w cieniu” – nowa publikacja CBH PAN

 
Z radością informujemy, że nakładem CBH PAN ukazała się nowa książka –„Protagonista w cieniu. Enno Meyer w procesie pojednania Niemców z Polakami i Żydami" pod redakcją naukową Burkharda Olschowsky’ego. Jest to polskie tłumaczenie antologii, którą w niemieckim oryginale opublikowało w 2019 r. wydawnictwo De Gruyter.
 

The Center for Historical Research of the Polish Academy of Sciences in Berlin on the basis of its experience from conducting a project of the Polish-German textbook series “Europe – Our History” was invited to join a project of the “Handbook for Teaching the Holocaust” published at the end of 2020 in Kosovo.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie organizują konkurs dla absolwentów i doktorantów wszystkich niemieckich uczelni.Naukowa Nagroda Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej została powołana w 2008 roku przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej i Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie. Przyznawana jest za wybitne i innowacyjne prace doktorskie oraz magisterskie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, poświęcone historii i kulturze Polski oraz relacjom polsko-niemieckim.

Naszymi gośćmi będą prof. Yvonne Kleinmann i dr Martin Rohde

Konstytucja 3 maja z perspektywy Prus, Saksonii i innych Niemców w polsko-litewskiej Rzeczypospolitej