Wręczenie Naukowej Nagrody Ambasadora RP 2018

13.12.2018

Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej po raz dziesiąty przyznaje
Naukową Nagrodę młodym naukowcom z Niemiec

UWAGA: OSTATECZNY TERMIN ZGŁOSZENIA DO 7 GRUDNIA WŁĄCZNIE

W czwartek, 13 grudnia 2018 o godz. 16.00, w sali konferencyjnej Topoi-Haus Dahlem na Freie Universität Berlin (Hittorfstraße 18, 14195 Berlin) Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie prof. zw. dr hab. Andrzej Przyłębski przyzna Naukową Nagrodę Ambasadora RP.

Nagroda Naukowa Ambasadora obchodzi w tym roku 10. jubileusz. Rozpatrzono 28 prac doktorskich i magisterskich spełniających wysokie standardy naukowe, co jest niewątpliwie szczytowym osiągnięciem w historii Nagrody.

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem polskiego historyka i dyrektora Centrum Badań Historycznych Berlin Polskiej Akademii Nauk – dr hab. Igora Kąkolewskiego – ogłosi podczas uroczystości nazwiska laureatów.

Tym samym z radością informujemy, że w ramach wręczania nagród uroczysty wykład wygłosi uznana badaczka kultury i literatury, tegoroczna laureatka Nagrody Pokojowej Księgarzy Niemieckich  Prof. i.R. Dr. Dr. h.c. Aleida Assmann.

Naukowa Nagroda Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej została powołana w 2008 roku przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej i Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie. Przyznawana jest za wybitne i innowacyjne prace doktorskie oraz magisterskie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, poświęcone historii i kulturze Polski oraz relacjom polsko-niemieckim. Nagroda promuje młodych naukowców, zachęca studentów oraz doktorantów z niemieckich szkół wyższych i uniwersytetów do podejmowania tematyki związanej z Polską. Nagroda jest okazją do publicznego uhonorowania młodych ludzi za zaangażowanie naukowe.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Chęć uczestniczenia w uroczystości prosimy zgłaszać do 5 grudnia 2018 roku na adres email: info@cbh.pan.pl.

Dalsze informacje: http://www.cbh.pan.pl/pl/projekty-naukowe/naukowa-nagroda-ambasadora-rze...