Warsztaty dydaktyczne

29.09.2019

„Kampania polska czy wojna obronna 1939 r.? Nauczanie o II wojnie światowej w perspektywie europejskiej.”

Warsztaty dydaktyczne i seminarium naukowe 27-29 września 2019 r.

 

Zapraszamy nauczycieli i dydaktyków do udziału w warsztatach dydaktycznych pt: „Kampania polska czy wojna obronna 1939 r.? Nauczanie o II wojnie światowej w perspektywie europejskiej. Doświadczenia projektu podręcznikowego „Europa. Nasza historia”.

Warsztaty te odbędą się w dniach 27-29 września w siedzibie Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie, Majakowskiring 47. Są one dedykowane dla nauczycieli historii z Polski i Niemiec. Zajęcia grupowe, mające na celu wspólne wypracowanie scenariuszy lekcyjnych, będą poprzedzone wykładami uznanych badaczy zajmujących się dziejami II wojny światowej. Nauczycieli z Niemiec a w szczególności z Berlina zachęcamy do zapoznania się z działalnością Grupy Roboczej przy Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej oraz zapraszamy do współpracy.

             Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapoznania się z załączonym programem i przesyłania formularzy zgłoszeniowych na adres: dominik.pick@cbh.pan.pl

             Równolegle z warsztatami dydaktycznymi CBH PAN we współpracy z Instytutem Herdera w Marburgu, Niemieckim Instytutem Historycznym w Warszawie odbywać się będzie zamknięty workshop naukowy „New Approaches to Research on Everyday Life during World War II”.

Uczestnicy obu przedsięwzięć w czasie przewidzianych w programie części wspólnych będą mieli możliwość wymienienia się naukowymi i dydaktycznymi doświadczeniami oraz informacjami.

Warsztaty są organizowane przez Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie we współpracy z: Georg-Eckert-Institut, Wspólną Polsko-Niemiecką Komisją Podręcznikową, Deutsches Kulturforum östliches Europa Berliner, Stiftung Haus Oberschlesien Ratingen oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.