Stellenausschreibung stellv. Direktor/in

21.02.2020 bis 30.03.2020

Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie

ogłasza nabór kandydatów na stanowisko

zastępcy dyrektora

Oferujemy:

zatrudnienie w ramach delegowania od maja 2020 r., na podstawie umowy o pracę zawartej na prawie polskim, na 3-miesięczny okres próbny, a po jego upływie dalsze zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony do 33 miesięcy (pracodawca zapewnia mieszkanie służbowe w ramach użyczenia). Praca dla wybranego kandydata będzie miała wymiar pełnego etatu.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • aktywny udział w organizacji wydarzeń i spotkań organizowanych przez CBH PAN;
  • publikacja artykułów naukowych i recenzji w języku polskim i językach obcych;
  • nawiązywanie współpracy z niemieckimi i polskimi instytucjami naukowymi;
  • aktywny udział w konferencjach, seminariach i dyskusjach panelowych;
  • wsparcie dla dyrektora CBH PAN w zakresie obowiązków administracyjno-finansowych, m.in. w sprawach kadrowych, finansowych, postępowaniach przetargowych.

Wymagania:

- stopień naukowy doktora nauk humanistycznych;

- świadczenie pracy min. 5 lat na stanowiskach kierowniczych, bądź zarządzania projektami zespołów naukowych;

- specjalizacja w zakresie badań z zakresu historii stosunków polsko-niemiecko-żydowskich oraz popularyzacji i dydaktyzacji historii;

- biegła znajomość języka niemieckiego i języka angielskiego; dodatkowym atutem będzie znajomość innych języków;

- doświadczenie w redakcji tekstów naukowych, popularnonaukowych i dydaktycznych
 z dziedziny historii bądź historii sztuki;

- doświadczenia w koordynacji prac w międzynarodowych przedsięwzięciach popularyzujących wiedzę historyczną i historyczno-artystyczną;

- doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczych i/lub popularnonaukowych,
w tym: opracowywanie koncepcji, harmonogramu i budżetu projektu, wdrożenie, udostępnienie i promocja;

- doświadczenie w koordynacji prac zespołu złożonego z pracowników stacjonarnych
i niestacjonarnych oraz pozyskiwanie do współpracy zewnętrznych ekspertów z Polski
i zagranicy;

- doświadczenie we współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami (uczelniami, muzeami, placówkami dyplomatycznymi, organizacjami pozarządowymi, mediami);

- doświadczenie w organizacji wydarzeń, w tym wykładów, konferencji, wizyt studyjnych;

- znajomość m.in. przepisów prawa zamówień publicznych, kodeksu pracy, finansów publicznych.

Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:

  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE;
  • list motywacyjny kandydata;
  • życiorys naukowy kandydata zawierający informacje, o których mowa w art. 221 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1495 ze zm.),tj. imię (imiona) i nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia;
  • lista publikacji naukowych (może być zawarta w życiorysie naukowym);
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, kwalifikacje zawodowe oraz językowe.

Prosimy o zamieszczenie dodatkowej klauzuli o treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CBH PAN w Berlinie oraz Polską Akademię Nauk z siedzibą w Warszawie moich danych osobowych przekazanych w dokumentach aplikacyjnych w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego na stanowisko zastępcy dyrektora CBH PAN w Berlinie”.

Informujemy, że:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk, ul. Majakowskiring 47, D-13156 Berlin +49(0)30–486 285 40, e-mail: info@cbh.pan.pl, oraz Polska Akademia Nauk, Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa tel. +48 22 182 61 03, e-mail: akademia@pan.pl
  2. administrator wyznaczył inspektora danych osobowych, z którym można skontaktować się poprzez adres poczty elektronicznej w CBH PAN - info@cbh.pan.pl ; w Polska Akademia Nauk - iod@pan.pl
  3. podanie danych o których mowa w art. 221 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1495, dalej: KP) jest wymogiem ustawowym, w pozostałym zakresie podanie danych jest dobrowolne;
  4. przetwarzanie podanych danych osobowych w zakresie o którym mowa w art. 221 § Kodeksu pracy, odbywać się będzie na tej podstawie. Jeśli wysyłasz do nas więcej danych osobowych niż wskazane w ww. przepisie, przetwarzamy również te dane na podstawie wyrażonej zgody w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego kandydatów na pracowników CBH/Akademii;
  5. dane zgromadzone w procesach rekrutacyjnych będą przechowywane przez 1 miesiąc od momentu zakończenia rekrutacji, nie dłużej niż do 30.04.2020 r.
  6. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO. Nie zamierzamy także przekazywać ww. danych osobowych państwom trzecim i organizacjom międzynarodowym;
  7. posiada Pani/Pan:

- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,

- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych,

- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych,

- prawo do usunięcia danych osobowych w związku z art. 17 RODO,

- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;

  1.  wniesienie  żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w procesie rekrutacji prowadzonym przez CBH/Akademię;

Zgłoszenia z klauzulą należy składać drogą pocztową do dnia 30 marca 2020 r.  na adres:

Majakowskiring 47
13156 Berlin
Niemcy

Możliwe jest również nadsyłanie kandydatur na e-mail: edyta.lisiecka@cbh.pan.pl

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi Kandydatami. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami odbędą się w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Oferty rozpatrzone negatywnie zostaną komisyjnie zniszczone/usunięte po upływie 1 miesiąca od momentu zakończenia rekrutacji, nie później niż 30.04.2020 roku.