Oferta pracy

15.12.2017

Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie (CBH PAN) ogłasza konkurs na stanowisko

eksperta

Wymagania:

  1. wykształcenie wyższe z dziedziny nauk historycznych, specjalizacja: historia współczesna,
  2. posiadanie stopnia naukowego doktora,
  3. udokumentowany dorobek naukowy w badaniach nad problematyką II wojny światowej,
  4. znajomość języka:
  • niemieckiego w mowie i piśmie,
  • mile widziana znajomość języka rosyjskiego,
  1. doświadczenie w redakcji tekstów naukowych i dydaktycznych z dziedziny humanistyki i historii,
  2. doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczych,
  3. doświadczenie i umiejętność pracy w zespole.

Opis stanowiska:

  1. Pisanie artykułów naukowych i recenzji w języku polskim i niemieckim oraz ewentualnie w językach trzecich.
  2. Przygotowanie i realizacja organizowanych przez CBH PAN konferencji i innych imprez naukowych bądź popularyzacyjnych.
  3. Upowszechnianie nauki poprzez organizowanie wykładów dla szerszej publiczności.
  4. Pozyskiwanie środków pozabudżetowych na działalność naukową CBH PAN.
  5. Merytoryczna i naukowa koordynacja prac w ramach projektów naukowych z wybranego zakresu, realizowanych w CBH PAN.

Forma zatrudnienia:

umowa o pracę na czas określony na podstawie polskiego prawa pracy na 3 miesięczny okres próbny, a po jego upływie na czas określony do 33 miesięcy (pracodawca zapewnia mieszkanie służbowe w ramach użyczenia).

Wymagane dokumenty:

  1. Życiorys
  2. List motywacyjny
  3. Dokumenty (kopie) potwierdzające kwalifikacje

prosimy przesyłać na adres e-mail: info@cbh.pan.pl

Termin składania aplikacji: 15.12.2017

Termin rozmów kwalifikacyjnych dla wybranych kandydatów: druga połowa grudnia

Przewidywany termin rozpoczęcia zatrudnienia: luty 2018

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883).